Жена си ја залепи устата и тоа ѝ го ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ!

- Advertisement -

33-годишната Џејн Тарант вели дека дише толку тешко и тешко што нејзиниот сопруг ја нарекува Дарт Вејдер и предатор, дознава News2.

Хрчам многу кога спијам и испуштам чудни звуци кои го полудеа мојот сопруг и постојано бев уморна. Доволно би ми било да одам во градинка со ќерка ми и да почнам се гушам додека шетам. Не знам зошто, но отсекогаш сум имала проблеми со дишењето преку нос, рече таа и додаде дека забележала дека тешко дишела од седум години, кога се префрлила на дишење преку уста.

Прочитав дека сепак може да се вежба дишење преку нос и решив да се обидам бидејќи сите бевме на работ на лудило поради моето дишење. Ја затворив устата со селотејп и не ја симнав за ништо на светот. И јас се чувствував подобро и мојот сопруг конечно може да спие со мене и повеќе не се заморувам кога шетам со нашата ќерка.

- Advertisement -

Отпрвин ми беше непријатно, но сега лентата никаде не ја тргам – дури и кога излегувам во продавница или во градинка. Тоа беше чудно за луѓето, но тие се навикнаа на тоа и никогаш не се чувствував подобро. Спиев многу бидејќи бев хронично уморен, но никогаш не спиев доволно. Сега спијам пократко и подобро и многу сум поодморена и психички и физички – вели таа.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!