16-годишно девојче колабирал во парк и починала, пријателите не повикале брза помош 2 часа

- Advertisement -

Талентираната тинејџерка која би можела да биде „следната светска суперѕвезда“ починала откако се онесвестила во парк со своето момче и други заеднички пријатели кои решиле да не повикаат брза помош два часа бидејќи не сакале да имаат проблеми. Инцидентот се случил во Англија, објавија светските медиуми.

16-годишната Лорен Хокинс била талентирана пејачка и танчерка, но се предозирала со лекови со своите пријатели, според истрагата.

16-годишникот паднал во срцев удар и колабирал. Нејзиното момче Камерон Даути се обиде да и направи масажа на срцето.

- Advertisement -

Иако очите и се превртеа наназад и телото неконтролирано се тресеше, нејзините пријатели речиси два часа не повикаа брза помош бидејќи „не сакаа да влезат во неволја“.

Дути рече дека брза помош не била повикана во паркот дури во 22:36 часот, речиси два часа откако земала силни лекови околу 20:45 часот.

Срцето на Лорен застанало 11 минути, и иако болничарите ја реанимирале, таа никогаш не се освестила.

Таа претрпе тешко и неповратно оштетување на мозокот и почина во болница три дена подоцна, откако нејзиното семејство одлучи да ја исклучи нејзината машина за одржување на животот.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!