ПОТНИ дамки? Потребна е само 1 работа за да се ослободите од нив!

- Advertisement -

Ништо не може да го расипе расположението како откритието дека нашата омилена облека има жолти дамки од пот.

Белата облека најлошо ги поднесува овие промени и се чини дека вообичаените методи за чистење не секогаш функционираат.

Сепак, една мајка, Шантела Мила, сподели видео на својот профил на TikTok, во кое покажа како се чистат дамките од пот од белата облека и израдува многумина. Се што ви треба за овој трик се апчиња за протеза.

- Advertisement -

Таа ја покажа маичката „пред“ и „после“ чистење, откривајќи дека дамките се целосно отстранети, а облеката е вратена во беспрекорна бела боја. Таа напиша:

Потопете две таблети за протези во топла вода и оставете да отстои околу половина час. Измијте како и обично. Таблетите за протези имаат избелувачки својства и ги разградуваат дамките на белата облека.

Одлична идеја! Ова мора да го пробам на лето – коментира само еден од многуте позитивни коментари.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...
error: Содржината е заклучена!