Варениот лимон слабее како луд

- Advertisement -

Многу луѓе го започнуваат денот со топол пијалок, како што е кафето. Други претпочитаат нешто кул и освежувачки. Сепак и двата пијалаци предизвикуваат сериозна штета на нашето здравје, па затоа треба да ги замениме.

Добар избор е пијалокот опишан подолу. Се користи на празен стомак и е многу хранлив. Ги убива и бактериите, го чисти телото и ни дава енергија до крајот на денот.
Варен лимон

Има многу придобивки што можеме да ги добиеме од овој пијалок. Помага во согорувањето на мастите и слабеењето постепено и природно. Со својот ефект на чистење, го чисти нашето тело, го зголемува метаболизмот и помага во елиминирање на токсичните материи. Овде ви покажуваме што треба да имате при рака и што треба да правите.

- Advertisement -

Што ни треба:Природен ѓумбир, лимони, Лук (4-5 чешниња), Минерална вода (2 литри)

Подготовка и употреба:

Првиот чекор : излупете ги лимоните и исцедете го сокот. Потоа излупете ги чешнињата лук и измешајте ги во блендер со сокот од лимон. Потоа ѓумбирот, додадете го во блендерот и мешајте додека не се добие хомогена материја.

Потоа истурете 2 литри вода во тенџерето заедно со лимоните. Кога водата ќе достигне точка на вриење, додадете ја смесата и варете неколку минути. На крај извадете ги лимоните и оставете ги да се изладат и ставете ги во сад со капак.

Пијте една чаша пијалок секое утро на празен стомак за да ги почувствувате неговите ефекти. Бидејќи сокот од лимон е сличен на желудечниот сок, го стимулира производството на жолчката. Како резултат на тоа, работата на гастроинтестиналниот тракт се стимулира.

Сокот од лимон, од друга страна, смирува и го подобрува варењето . На крајот, ќе изгубите тежина брзо и природно.

Почнете да го правите овој напиток секој ден и внимавајте на резултатите./zdrave.to

Забелешка:
Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!