Домашен лек кој секој многумина го користеле, ѓаволски боли и ја јаде кожата, не го правете ова

- Advertisement -

Видеото кое неодамна се појави на TikTok, на кое се гледа како млад човек се тркала од болка откако истурил кислородна вода на раната, за кратко време собра 30 милиони прегледи.

Веднаш штом истури кислородна вода врз раната , токму кога таа почна да се пени, на видеото се гледа како младиот човек ги превртува очите од агонија и се тркала по тротоарот, тресејќи ја повредената нога, објави Дејли Стар.

„Изгледа како перхидрол (кислородна вода)!“ НЕ правете го истото како оваа личност. Кислородна вода не е наменета за исеченици, гребаници и отворени рани. Ќе ги убие штетните материи, да, но и клетките на вашата кожа. Може да го забави зараснувањето на раната, а боли и како пекол“, вели д-р Карана Раџ гледајќи го видеото на младиот човек.

- Advertisement -

„Чекај, чекај, цел живот го ставам на раните, ми рече баба ми“, напишал еден корисник, но докторот веднаш одговорил „Извини, ама баба ти греши. Користете вода, алкохол или јод – изберете сами.“/News2.bg

Забелешка:
Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!