Руски доктор: Само 1 храна ви ги решава сите проблеми

- Advertisement -

Познатиот лекар од Санкт Петербург Игор Књазкин напишал рецепт во кој кромидот игра клучна улога во лекувањето на тироидната жлезда.

По негова препорака, навечер, пред спиење, исечете го кромидот на половина за да се исцеди сокот од секоја половина.

Со лесни кружни движења масирајте го вратот во пределот на тироидната жлезда со овие половини. Одете во кревет без да го исплакнете вратот за да може сокот од кромидот да делува навечер. Сокот природно ќе ја стимулира функцијата на тироидната жлезда.

- Advertisement -

Познато е дека кромидот ја чисти кожата, убива бацили и бактерии, а фосфорната киселина прави чуда во крвотокот.

Народната медицина објаснува дека кромидот: – ја прочистува крвта, убива бактерии, вируси и патогени.
Важно: Написот е информативен и информациите дадени во него не можат да ја заменат консултацијата со лекар, како и да се користат за само-лекување! Секогаш консултирајте се со лекар доколку имате конкретни поплаки и строго следете го пропишаниот третман и неговите препораки!

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!