Пијалoк од три состојки прави чуда за телото

- Advertisement -

Велигден е пред нас, а за повеќето тоа значи јадење повеќе масна и „тешка“ храна, па можеби ќе треба да размислиме како да го исчистиме организмот после многу јадење и пиење.

Еден од добрите начини, кој благотворно делува на црниот дроб, кој трпи најголемо оптоварување во деновите кога јадеме „јака“ храна, е едноставен пијалок за детоксикација од само три состојки.

Состојки: 1⁄2 шолја ладен зелен чај, 1 банана, половина лимон

- Advertisement -

Подготовка:

Исцедете го лимонот и измешајте го сокот со цела, излупена банана, која можете да ја испасирате или само да ја испасирате со вилушка. Добиената смеса измешајте ја со зелен чај, кој претходно сте го свариле и изладиле.

Овој напиток за детоксикација испијте го веднаш додека сите состојки се свежи.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!