Чудото се случи на нашиот свет! Исус Христос слезе од небото!

- Advertisement -

Жителите на едно гратче во Аргентина биле сведоци на неверојатна случка. Тој ден времето беше облачно, но во еден момент се појави сонцето и на небото се формираше исклучително интересна форма.

Очевидци велат дека виделе фигура на брадест маж со долга коса, облечен во наметка и раширени раце.

Слика од чудниот феномен се појави на интернет и оттогаш не е споделена на социјалните мрежи.Многу потрошувачи се категорични дека Исус Христос се појавил на рајот над Аргентина.

- Advertisement -

Некои дури забележуваат дека на главата има слаб венец од трње. Католиците кои живеат во северниот дел на земјата се особено импресионирани од она што се случи, пишува Блиц.

Тие се категорични дека ова е знак одозгора, кој, сепак, не ветува добро. Скептиците, од друга страна, мислат дека тоа е само чудна парадоксална илузија, а човечкиот мозок штотуку го видел она што сака да го види.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!