15-годишнa девојка ги изненади сите: Не можам да живеам како сељанка со 1.000 долари месечно! Сакам најмалку 5

- Advertisement -

Оваа девојка со своето несериозно однесување и страшните каприци предизвика илјадници коментари на социјалните мрежи.

15-годишно девојче живее со само 1.000 долари месечно и е несреќно затоа што мисли дека нејзината мајка Нина не се грижи за неа како што треба. Причината поради која Николет се пожали на американската телевизија е тоа што нејзината мајка ѝ го намалила месечниот буџет од 5.000 на 1.000 долари и сега морала „да живее како селанка“.

„Сакам мајка ми да знае дека сум навикната на одреден начин на живот и нема право да ми го одземе. Сега не можам да почнам да живеам со 1.000 долари месечно“, изјави Николет пред камерите пред да почне да се жали за нејзината мајка. Девојчето гордо ја шеташе екипата на шоуто низ куќата, фокусирајќи се на нејзината гардероба.

- Advertisement -

Таа вели дека Нина да и обезбеди сè што побарала – убаво приватно училиште, возач, бебиситерка, дури и личен тренер. Покрај сите овие додатоци, Николет доби неограничена кредитна картичка и посебни 5.000 долари. Понекогаш 15-годишно девојче потрошувала и по 10.000 долари за четири недели. Како и секоја дама, така и Николет има слабост на убави нешта и особено на скапа облека и чанти. Таа покажа неколку омилени додатоци од нејзината гардероба, а нејзиниот омилен меѓу чантите вреди 3.000 долари, но не и најскапиот во колекцијата.

Николет поседува неколку примероци од Шанел, кои чинат 5.000 долари.

Не ги носи често, повеќе сака да ги гледа, тоа биле нејзини деца. Разгалената тинејџерка покажа и неколку пара чевли, меѓу кои и нејзините омилени сандали Валентино. По завршувањето на обиколката на неговите вредни предмети, Греј рече: „Знам дека сум разгалена кучка, но едноставно уживам во животот. Сите ме мразат и зборуваат лоши работи за мене, но сонуваат да бидат на мое место.

Мајката на Николет пред камерите изјавила дека нејзината ќерка е надвор од контрола во трошењето, а во последната година нејзините трошоци надминале 100.000 долари. Откако сфатила дека нејзиното девојче се претвора во шопинг чудовиште, Нина се обидува да го турне својот отпад до крајни граници, но Николет не сака да прифати и ова станува повод да се пренесе расправијата во етерот со зборовите:

15-годишната Николета се пожали на телевизија: Не можам да живеам како сељак со 1000 квинтали месечно!

„Се чувствувам како сиромашен селанец, не можам повеќе да живеам вака. Никогаш немам доволно пари. Мислам дека мајка ми треба да ми дава најмалку 2.500 долари месечно. Јас сум воспитана како разгалена девојка од Беверли Хилс и нема да дозволам тоа да се промени. Освен што не планира да ги троши трошоците во разумни норми, Николет очекува мајка ѝ да и купи Мерцедес за 231.000 долари за нејзиниот 16-ти роденден. Нина е среќна кога дозна дека нејзината ќерка контактирала со тимот на ТВ-шоуто, бидејќи долго време се прашувала како да ја добие Николет во разумни граници. Мајката пред камерите изјавила дека секогаш ја разгалувала со многу пари, бидејќи се чувствувала виновна што е самохран родител кој едвај го гледа своето дете и работи 6 дена во неделата.

Но, очигледно Нина ѝ направила „лоша услуга“ на својата ќерка затоа што и дава лажна самодоверба која испарува ако Николет не може да си дозволи скап предмет. Таа се чувствува добро само кога е опкружена со многу пари и скапи играчки. Нина признава дека целосно ја изгубила контролата над својата ќерка и не знае ни како да ја казни. Се обидува да и ги земе телефонот и лаптопот некое време, но не го постигнува посакуваниот резултат.

Николета сепак пред камерите ја продолжува својата исповед, низ солзи признавајќи дека никогаш не се почувствувала сакана:

„Кога бев мал, мајка ми постојано ми велеше дека се грижи за мене, но вистината е дека никогаш не ме сакала. Само ми даваше пари. Јас сум добар човек, но бев воспитан на ужасен начин“. Се чини дека Николета немала нормално детство и тешко дека некогаш ќе може да се вклопи во општеството, бидејќи не обрнува внимание на оние кои имаат помалку пари од неа. Во нејзините очи, другите се само „сељаци“. Николет не ни одела на училиште, туку ги читала часовите на интернет, била малтретирана во гимназијата каде што била запишана.

Во ТВ емисијата се појави и една од ретките пријатели на Николета, која имала задача да ги контролира нејзините трошоци и да биде нејзин возач. Потврдил дека не е лоша личност, се додека некого пуштила да влезе. Таа нема пријатели и се чувствува осамено.

„Имам прекрасни чанти, тие ми се пријатели“, рече таа. Нина изјави дека ја очекува уште еден тежок чекор, а тоа е да ја натера својата тинејџерка да размислува за професија.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!