Родителите казнија дете со јавно понижување

- Advertisement -

Родителите во своето воспитување често прибегнуваат кон различни методи, од кои некои можат да бидат толку радикални што оставаат трајни ефекти врз психата на детето.

Вакво видео се појави на социјалната мрежа ТикТок, каде родителите решија да го казнат својот син така што ќе го натераат да застане на сред улица со натпис на кој пишува: „Јас сум насилник ако мразиш насилници“.

Покрај момчето, на видеото се гледаат и двајца луѓе кои го гледаат и седат недалеку од него, веројатно неговите родители.

- Advertisement -

Се уште не е јасно дали ова е навистина воспитна мерка или само хоби за социјалните мрежи, но таквиот гест го споделија милиони луѓе ширум светот кои го погледнаа видеото.

Многумина ги осудија родителите во коментарите под видеото, велејќи дека дисциплинирањето на детето е добро, но јавниот срам нема да го научи детето ништо.

Јавниот срам за детето не е начин да се реши проблем. Неговите родители сигурно го малтретираат дома, вели еден корисник на социјалните мрежи, додека други велат дека неговите родители се единствените на кои им е потребна терапија. / Вести2

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!