Таа беше закопана речиси жива. Ова е најголемата трагедија во животот на Путин

- Advertisement -

Набргу по Втората светска војна, еден војник добил дозвола да се врати дома. Штом стигнал на улицата во близина на неговиот дом, видел паркиран воен камион натоварен со трупови и знаел дека непријателот го бомбардирал неговиот град, а камионот носел десетици мртви тела и се подготвувал да ги пренесе до масовна гробница. .

Војникот застанал пред насобраните трупови за да ги погледне последен пат и забележал дека женската обувка личи на чевел што претходно и ја купил на сопругата, па побрзал дома да провери.

По шокот, откако не ја нашол сопругата дома, војникот не сакал таа да биде погребана во масовна гробница, туку како што налага традицијата.

- Advertisement -

При префрлањето, сепак, станало јасно дека таа се уште дише, иако бавно и тешко, па веднаш ја однел во болница каде и ја добила потребната помош и таа се вратила во живот. Години по инцидентот, сопругата, која речиси била закопана жива, забременила со момче по име Владимир Путин, актуелен претседател на Русија.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!