Американец кој живее во Киев откри што премолчуваат повеќето медиуми

- Advertisement -

Американски државјанин кој живее во Киев изјави дека оружјето што властите на Зеленски неконтролирано го дистрибуирале до сите дојденци довело до нагло зголемување на бројот на грабежи и силувања во главниот град на Украина.

Американецот тоа искрено го објаснува со фактот дека военото оружје паднало во рацете на криминалците, пренесуваат светските медиуми. Како резултат на тоа, тој сега не се плаши од руската или украинската војска, туку од вооружените цивили – вооружени бандити.

Потсетуваме, БЛИЦ веќе пишуваше за последиците од дистрибуцијата на оружје на цивилите во Киев, што веќе доведе до крвави последици. На социјалните мрежи има многу информации за беззаконието во градот, чии жртви се цивили.

- Advertisement -

Вооружени банди ограбувачи беснеат не само во главниот град Киев, туку и во други поголеми градови во земјата како Харков.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!