Ако видите некој денар на бравата од вашиот автомобил – веднаш повикајте полиција!

- Advertisement -

Замислете колку убав би бил светот доколку луѓето не го земат она што не им припаѓа. Но, тоа не може да се случи во современиот свет, бидејќи има толку многу крадци кои понекогаш крадат многу вредни работи, како што се автомобили.

Затоа, ако наеднаш забележите ставена паричка на бравата на автомобилот, отстранете ја што е можно поскоро и пријавете ја во полиција!

Оваа навидум безначајна работа може да игра сурова шега со вас. На крајот на краиштата, ако не ја забележите паричката поставена во рачката на автомобилот, автомобилот може да се украде лесно и без трага. Работата е што денарот спречува вратата целосно да се затвори, па дури и кога е заклучена, оваа врата лесно се отвора.

- Advertisement -

Се разбира, може да се каже дека неговиот аларм за автомобил работи одлично. Но, подобро е да се биде внимателен и внимателен. Доколку забележите нешто сомнително или несоодветно во вашиот автомобил, подобро е веднаш да се обидете да откриете од каде и како дошло и веднаш да пријавите во полиција.

Го имате ова право затоа што има некој што се подготвува да навлезе во вашиот имот и вашата безбедност. Многу посоодветно е однапред да се извести полицијата кога ќе се открие опасност отколку да се чека нешто да се случи.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!