Глетката е шокантна, а луѓето се во паника. Горат делови од Украина

- Advertisement -

Инфраструктурните објекти горат во голем број украински градови, вклучително и аеродромите во Керсон и Ивано-Франковск, објави УНН. Според очевидци во Керсон, аеродромот во градот гори.

Корисниците на Telegram – каналот известуваат дека гори воениот аеродром Чугуев на периферијата на Харков.

Командно-контролното место на СЕС беше гранатирано во градот Нижин (Област Чернихив). Во гранатирањето повредени се тројца спасувачи.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!