Запознајте ја 60-годишната ромска кралица, која се преправа дека е сиромашна, но поседува 400 луксузни автомобили, замок и хотели

- Advertisement -

60-годишната Сена Халиловиќ, која на италијанските власти им се претстави како сиромашна и сиромашна, всушност била сопственичка на 400 луксузни автомобили, замок, хотел и неколку вили со базени.

Според извештајот на италијанскиот медиум TjiCom24, Сена, која е од Косово, била кралица на Ромите и поседувала имот вреден 4 милиони евра. Но, успеала да ги измами социјалните служби на Торино и да добие семејна помош од 70.000 евра за себе и за своето семејство.

Таа поседува автомобили, вклучувајќи Ферари, хотел, обработливо земјиште во ридовите околу Асти, вили со хидромасажни базени и бункерска резиденција во Босна.

- Advertisement -

Според италијанските медиуми, Сена го собрала своето богатство преку измама, кражба на бакар и железо и трговија во Источна Европа со автомобили украдени во Италија, дознава ТРГ.

А сепак, за италијанската држава Сена беше социјално слаба и имаше потреба од помош. На жената сега и се одземени 420.000 евра, но никој не знае точно колку вреди целиот нејзин имот. Токму од кланот Халиловиќ дошле тројцата малолетни Роми, кои во 2015 година со автомобил однеле 9 лица, убивајќи една жена, а потоа избегале.

Уште еден Ром потекнува од кланот Халиловиќ, кој се прослави со монструозното злосторство во Рим во 2017 година, кога силуваа две 14-годишни девојчиња во шумичката во градот.

Во април 2017 година, шпанската полиција успеа да ја фати Сена Халивович по државен удар со нејзината ќерка во Жирона. Откако излегла од затвор и се изгубиле трагите.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!