Нервозен возач дрско нападнал друг возач со палка, но наишол на погрешна личност

- Advertisement -

Нервозен возач од ромско потекло со бејзбол палка нападнал автомобил на друг возач, но тогаш дефинитивно му било жал бидејќи исплатата за агресијата на патот била брутална и непосредна.

По расправија меѓу двајцата возачи, едниот од нив го извадил оружјето од багажникот и му се заканил на другиот, а потоа почнал да удира во неговиот автомобил. Но, потребни се само неколку секунди за напаѓачот да сфати дека наишол на погрешна личност. Непријателот веднаш излегол од автомобилот и со прецизен и безмилосен удар го онесвестил и фрлил во блиските грмушки.

Излегува дека тепачката сè уште не е завршена, бидејќи неговиот пријател излегол од автомобилот на паднатиот маж и се приклучил на тепачката, но тој бил категоричен казнет, ​​речиси задавен и фрлен на земја.

- Advertisement -

Тогаш возачот се јавува на 112 и мирно влегува во својот автомобил за да може да го движи и да не го попречува сообраќајот. На ова денеска беа сведоци неколку луѓе. Семејството Петрови соопшти дека веќе доставиле неколку фотографии на полицијата за да открие кој ја започнал тепачката.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!