97% од луѓето не го знаат точниот одговор: „Доколку ќерката на Тереза е мајка на мојата ќерка, што сум ѝ јас на Тереза?“

На социјалните мрежи повторно почна да се шири загатка која што ги избезуми луѓето. „News.com.eu“ пишува дека 97 отсто од луѓето кои што се обиделе да ја решат, првиот пат не успеале да...

Нанесете го ова на темето и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат сок од кромид, затоа што некои истражувања потврдиле...

Копчињата на шпоретот ќе заблескаат од чистота- Потребни ви се само 2 минути и готово!

Секоја домаќинка е запознаена со проблемот на здодевните масни наслаги на копчињата од шопретот, кои притоа, поради нивната локација, се потешко пристапни за чистење. По секое готвење, масните наслаги се...

Во ВЦ школка ставила едно чешне лук и го оставила да преноќи – утрото само пуштила вода, а резултатот ја воодушевил

Тоалетот и ВЦ школката се легло за бактерии и зарази и мора редовно да се одржуваат и дезинфицираат, за да го сочуваме здравјето. Некои практични домаќинки имаат многу неверојатни решенија со лукот. Имено,...

Ова 14-годишно момче има најголема уста на светот – погледнете како изгледа тоа

Ова момче има само 14 години, а веќе може да се пофали со титулата Гинисов рекорд. Исак Џонсон го срушил рекордот и го поставил новиот светски рекорд за најмногу отворена уста. Исак отсекогаш...

Ја остави жената и започна врска со млада девојка: После година дена зажали

Не знаеме колку случаеви постојат што мажите по одреден период ги оставаат своите сопруги и започнуваат живот со некоја млада девојка. Тоа можеме да го забележиме речиси секој ден, а...

ПОПУЛАРНО

Маж пронајде 95.000 долари кои неговата жена со години ги криеше. Нејзината причина добро ќе ве насмее

Стар брачен пар живеел заедно 50 години и никогаш не постоело никаков сомнеж дека едниот крие нешто од другиот. Но, работите биле малку поинакви....

Лажен јасновидец ја убедил да имаат односи за да се тргне магијата додека сопругот ја чекал пред врата

Јасновидците во Србија користат секакви методи за да им „помогнат“ на загрозените луѓе кои им се обраќаат, а пред сè да ги наполнат своите паричници.  ...

Овој мал апарат сите го имаме дома, а поради него ни стигнуваат огромни сметки за струја – троши речиси колку фрижидер

Многумина кои ќе го прочитаат овој текст веројатно ќе се изненадат, но сепак добро е да знаете кој уред во вашиот дом троши најмногу...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се вратил дома од училиште. Почувствувал неопислива болка која станувала...

Секој родител треба ова да го прочита: Ова момче се избањало и починало по еден час

И нашите неважни постапки можат да донесат смртоносен исход. На пример, многумина загреани влегуваат под туш, но треба најпрво да се навикнат на водата. Многу од нас имаат клима уред и прават голема...

Што значи ако ја сонувате Света Петка – се јавува само поради две причини

За многумина Света Петка е заштитничка, а се верува дека посебно ги штити и им помага на жените, децата и старите луѓе. Верниците и’ се обраќаат со молитва, особено жените, за да им...

Се породила, а кога го виделе бебето се запрепастиле: „Девојко, жал ми е за тебе“

На видеото прегледано 30 милиони пати, една жена по име Шан сподели фотографија од нејзиниот син само неколку моменти откако го роди со помош на двајца лекари. "Го родив мојот втор син со...

Татко емотивно: Мојот 5 годишен син ми бараше пари, коа дознав зошто, ми се скрши срцето

Доаѓа таткото од работа дома, уморен, нервозен и го наоѓа неговиот пет – годишен син како го чека пред вратата. ”Тато, може ли нешто да те прашам?” ”Да, кажи што е работата?”...

Нашинец од Швајцарија ја разнежни Македонија – анонимно подарил куќа на самохрана мајка со 4 деца

Хуманитарната организација „Класје на добрината“ огранокот во Кичево, во јавноста стана позната по бројните хуманитрани акции за помошо на повеќе лица. Пред извесен период делеше хуманитарна помош пред Рамазан за...

Не им завидувајте на роднините во Австралија кои имаат скапи куќи, тоа се најчесто најобични бараки

Македонија масовно се иселуваат од матичната држава во потрага по подобар живот, па така, во Италија на пример, но и во Америка и Австралија има цели населби во кои живеат претежно Македонци....

97% од луѓето не го знаат точниот одговор: „Доколку ќерката на Тереза е мајка на мојата ќерка, што сум ѝ јас на Тереза?“

На социјалните мрежи повторно почна да се шири загатка која што ги избезуми луѓето. „News.com.eu“ пишува дека 97 отсто од луѓето кои што се обиделе да ја решат, првиот пат не успеале да...
Advertisment

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Don't Miss

Исповед на Емилија, стјуардеса на приватни летови: „Ми подаруваа скапи подароци и имаа бизарни барања“

Емилија Џорџ работела за бројни приватни летови како стјуардеса, а за британскиот „Телеграф“ се одлучи да открие се што се случува во приватните авиони...

На царина забележаа дека во куферот нешто се движи, а кога го отвориja останаa без зборови

Цариниците често имаат прилика да најдат невообичаени работи во куферите на патниците, но вакво нешто ретко се случува. Имено на аеродромот во...

Тажно писмо на една мајка: Сине мој, зошто ме заборави?

Сине мој! Ова писмо е од твојата мајка која одамна ја заборави. Срам ми е што ти пишувам. По несигурноста и долгото чекање, го...
error: Содржината е заклучена!