Соучениците и се смееле поради нејзиниот изглед, таа решила да се промени. Сега е непрепознатлива

Надворешниот изглед на секој човек е уникатен. Но понекогаш на секој од нас ни се сака да промениме по нешто од себе си. Селин Сентион, родена во Цирих, изгледала доста едноставна и...

Мајка заминала од овој свет по раѓањето на 4 детенце и ги дарила 12 од своите органи

Кејт Торс од САД, го родила своето четврто дете Теодора, но после само пет денови имала внатрешен крвоизлив на мозокот и за жал починала. Но таа била регистриран донор на органи и сакала...

Престанете да купувате пилешки гради со бели жилки. Еве зошто:

Белите линии врз пилешките гради значат дека пилето страдало од тоа што целиот живот било во неподвижна состојба. Во многу од фармите за кокошки, животните активно се дебелеат на вештачки начин со...

17 годишно девојче, болно од рак, со моќна порака по загубата на нејзината коса

17 годишно девојче, болно од рак со силна порака по загубата на својата коса: “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е пораката на 17 годишна Андреа Сиера Салазар. И нејзините фотографии...

Родители ја оставиле својата ќерка кај нејзината баба. Кога се вратиле да ја земат неможеле да ја познаат…

Млада двојка од Кина работат далеку од својот дом, затоа нивното девојче е по цели денови на градинка. Но кога доаѓа летото тие ја носат кај незината баба и ја оставаат таму...

Лекарите ја убедувале дека еден од близнаците нема да преживее и да го абортира. Денес таа покажува како изгледаат по 2,5 години

Што може да биде поубаво од раѓањето на син? Да родиш два сина, двојна радост. Близнаците се голема радост за родителите, но носењето во утробата на две деца не е секогаш толку...

ПОПУЛАРНО

Maчка спасила новородено бебе, фрлено во кутија во подрум

Го оставиле во кутија во просториите на подрумот. Ако не беше оваа мачка, тој просто немаше да е жив! Доброто секогаш се запаметува, особено ако...

Нејзиното момче ја оставил кога ја видел без шминка. Таа споделила на интернет како изгледа навистина

Оваа убава девојка живее во Лондон. Низ целиот свој живот Софија страдала поради нејзината несовршена кожа. Луѓето секогаш ме гледаа со љубопитност, а некои...

Мајка на три момчиња напиша моќно писмо до своите идни снаи, кое остава со солзи во очите

Животот ни покажува дека врската помеѓу снаите и свекрвите доаѓа во сите форми, од љубов и почит, до ривалство и несогласувања. Но, кога Рејчел Болеј,...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Лукот како лек: Лековити својства на лукот што треба да ги знаете!

Лукот се користи како лек во народната медицина многу години. Во оваа статија ви ги донесуваме лековитите својства на лукот што треба да ги знаете. Античкиот Хипократ одамна се изјаснил: „Нека храната биде...

Кога го имаш Бог во срцето, не е важно другите што зборуваат. – Поучна приказна!

Уште кога бил дете, на еден човек, неговата баба секогаш му говорела:- „Момче мое, ете кога ќе пораснеш голем и кога ќе ти биде тешко на душата – ти појди во храмот,...

Момче прашало во аптека: Може ли да ми дадете лекови за баба ми ако го измијам подот?

Аптекарката се налутила многу и сакала да го избрка јадното дете нарекувајќи го просјак без да ја знае неговата приказна. Една млада жена што се нашла во аптеката ја искарала и го запрашала...

Како таткото ги превоспита разгалените и лути тинејџерки за два дена: Секој дел – според законот!

Не можев да поднесам да не го прашувам како тој смирено го толерира дрското однесување на неговите ќерки и како смета дека може да се справи со нив. Мојот пријател ја изгуби...

Прочитала пораки од телефонот на нејзиното момче и паднала во ОЧАЈ – тој од неа криел страшна вистина

Едно девојче се пожалило во анонимно писмо до терапевтот, Дидре Сандерс, дека врската помеѓу неа и нејзиното момче одеднаш почнала да се распаѓа кога тие започнале да живеат заедно. – Во текот на...

Поминав низ 30 хемотерапии и забременив на 41 година. Историјата на една силна жена

Некогаш Флавија Флорес била фотомодел, но пред пет години и бил дијагностициран рак на млечните жлезди. Направила операција, ги отстранила двете гради, ја напуштил нејзиниот сопруг, создала фан страница со над 100 000...

Девојче на кое се смееле сите поради поголемата тежина, еве како изгледа денес

Ученичката Бреана Бонд била во центар на потсмев од нејзините соученици поради нејзината тежина. Таа во прво одделение тежела 45 килограми, а во четврто одделение 85 килограми. Голема тежина на девојчето не било...

Соучениците и се смееле поради нејзиниот изглед, таа решила да се промени. Сега е непрепознатлива

Надворешниот изглед на секој човек е уникатен. Но понекогаш на секој од нас ни се сака да промениме по нешто од себе си. Селин Сентион, родена во Цирих, изгледала доста едноставна и...
Advertisment

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Don't Miss

Недотерана жена паднала во раце на стилист и се претворила во убавица

Ако употребите правилна шминка, секоја жена може да изгледа попривлечна и помлада. Стилистот Ајан Шафаг успеал да ја докаже ова теза преку промена на една...

Честото чешање може да биде симптом за оваа болест

Чешањето е чувство кое понекогаш може да не доведе до лудост. Оваа сензација обично е локализирана (т.е. се јавува на одреден дел од нашето...

Го фрлиле беспомошно маче, поради своите 4 ушиња и едно око. Никој не веруваше дека ќе оздрави и ќе почувствува како е да се...

Често многумина во животот се плашат и го избегнуваат она што им изгледа поразлично од она на кое се навикнати. Следната приказна ги тера...
error: Содржината е заклучена!